Intrare Căutare Căutare

EURONEXT

Grâu MATIF 232.50 €/t
Porumb MATIF 229.50 €/t
Rapiță MATIF 426.75 €/t
Grâu CBOT 626.25 ¢/b
Porumb CBOT 610.25 ¢/b
Soia CBOT 1,363.25 ¢/b
Șrot de soia CBOT 404.00 $/st
Ulei de soia CBOT 52.50 ¢/lb

Analiza direcției pieței semințelor oleaginoase în 2023 la EuroGrainHub

Analiza direcției pieței semințelor oleaginoase în 2023 la EuroGrainHub Au mai rămas mai puțin de 2 săptămâni până la cel mai mare eveniment european din primăvară pentru piața cerealelor – EuroGrainHub Exchange & Forum | București 2023. Înregistrați-vă și participați la sesiunea de deschidere a forumului – o masă rotundă dedicată semințelor oleaginoase cu tema Piețele culturilor oleaginoase, investiții în capacități de procesare, ulei și șrot de floarea soarelui, semințe de floarea-soarelui cu conținut oleic ridicat. Această dezbatere va aborda problemele pieței din perspective diferite: a cumpărătorului, a vânzătorului, a procesatorului, a brokerului și a analistului de piață.

MODERATOR:
  • Petar Dimitrov | CEO Agricore, BULGARIA
PARTICIPANȚI:
  • Radu Musinschi | Director Regional Trans-Oil Group, ROMANIA
  • Rui Miguel Costa | Director, Sovena Oilseeds, PORTUGALIA
  • Iulia Garkavenko | Expert, UkrAgroConsult, UCRAINA
  • Serkan Ozkanli | Director, Sunar Group, TURCIA
Aflați mai multe despre acești vorbitori și vedeți biografia lor aici. Nu ratați șansa de a-i întâlni și de a discuta cu ei despre viitorul culturilor de semințe oleaginoase, despre reantabilitatea investițiilor în capacități de procesare, precum și despre posibile evoluții ale pieței oleaginoaselor în 2023.

Pentru a fi la curent cu multe alte informații despre eveniment vă rugăm să urmăriți ultimele actualizări prin abonare la buletinul informativ la https://eurograinevents.com/ln#newsletter.